DADA SALON

Meltem Şahin

Meltem Şahin

De Monstris Serisi / Fil

Ahşap üzeri karışık teknik, 2017

Meltem Şahin

Marmaris'li illüstratör ve animatördür. Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden fakülte birinciliğiyle mezun olduktan sonra, Fulbright bursuyla gittiği Maryland Institute College of Art (MICA)'ta Illüstrasyon üzerine master yaptı.

2013 yılında, işleri Dünya'nın en büyük çocuk kitapları fuarlarından, Bologna Çocuk Kitapları Fuarı'nın yıllığına seçildi. 2015 yılında ise robotik ve Arduino ile ilgili olan araştırmalarından dolayı MICA'nın master öğrencileri için olan Araştırma ve Geliştirme bağışını aldı.

Resimlediği kitabı, P is for Pussy, Huffington Post, Bitch Media, DesignTAXI ve BuzzFeed başta olmak üzere birçok yabancı basında haber edildi. "Flow" adlı animasyo-nu, MICA Animasyon Festivali'nde 2D animasyonda birincilik ödülü almış ve Estonya, Amerika, Yunanistan gibi ülkelerde gösterilmiş-tir. 2016 Kasım ayında, İstanbul'da animasyon ve retro oyuncaklardan oluşan ilk kişisel sergisini, "Negative Pleasure"ı Mixer Galeri'de açtı.

2017 yılında PMS konulu sadece kadın sanatçılardan oluşan, artırılmış gerçeklik sergisinin küratörlüğünü yaptı. Calling Mag için yaptığı "Food Porn" adlı illüstrasyonu American Illustration'ın 2017 yıllığına seçildi. "O halde" adlı artırılmış gerçeklikli heykelleri Con-temporary Istanbul'da sergilendi.