DADA SALON

BÜLENT GÜLTEK

BÜLENT GÜLTEK

Bosch Park

50×55 cm,

Serigrafi baskı, 2017

Bülent Gültek

Ankara doğumlu olan Bülent Gültek, öğrenim hayatını İstanbul ve İzmir’de tamamladı. Erken yaşlardan itibaren ilgi duyduğu plastik sanatlar alanında lisans eğitimi alarak; resim, heykel ve illüstrasyon alanlarında üretimler yapmaya başladı. Bir süre sonra illüstrasyon çalışmalarına ağırlık vererek bu alandaki çalışmalarını farklı teknik ve platformlarda sürdürmeye devam etti. Bunun yanısıra, kendi stüdyosunda oyuncak tasarım ve ürünlerini geliştirmekte.

Temellerini çizgi film dünyası ve popüler kültür öğelerinden alan çalışmalarında, gerçeküstü formlar ve hikaye kurguları göze çarpar. Akışkan dokular, yerçekiminden bağımsız haraket eden nesneler, statik etkileri bozarak deformasyon ve değişim üzerine vurgu yapmaktadır.

Çalışmalarıyla ulusal ve uluslararası sergi ve fuarlarda yer alma fırsatı bularak, hem bu alanda, hem de yerli ve yabancı marka ve dergiler için illüstrasyon üretimlerine devam etmektedir.

Bülent, İstanbul’da yaşıyor ve son dönemde gerçekleştirdiği tematik sergilerle adını duyuran Krüw sanatçı kollektifi üyesi.